تبلیغات
ریاضیات شگفت انگیز

ریاضیات شگفت انگیز
به نام حضرت دوست که هرچه دارم از اوست 

مقدمه
ریاضی زبانیست كه خدا با آن جهان را به رشته تحریر درآورد۰
گالیله (میلادى ۱۵۶۴-۱۶۴۲)

در زندگى هرانسان اندیشمند زمانى فرامیرسد كه دربارهٔ خلقت خود ،هرچه كه در پیرامون خود میبیند و وجود خالق تعمق كند. تأمل انسان دربارەً مبداء و هدف وجود خود امرى كاملا طبیعیست. براى برخى، آنچه كه مذهب موروثیشان به آنها آموخته است كافیست، درحالیكه، عدەاى دیگر ممكن است بافرضیهء تكامل انواع (درحد بوجود آمدن خودبخودى شرایط كافى شروع حیات در روى كرەً زمین)، خود را راضى كنند. اما عدەً زیادى از مردم، منجمله معتقدان مذهبى و طرفداران فرضیه هاى علمى (حتى شاید بطور ناخودآگاە) به توجیهاتى از این قبیل مشكوك هستند. ولى تعداد قابل ملاحظه اى از این افراد تابع اكثریت بودە و سوً۱لات بى پاسخ و تردیدهاى سركوب شدەً خود را نادیدە میگیرند. فقط عدەً بسیار كمى مصرانه به جستجوى حقیقت و یافتن جواب براى این سوًالات دیرینه میپردازند.
براى خیلی ها، بواسطه ی نظم و ترتیب مشهود و هماهنگى و طرح دقیق جهان پیرامون، احتمال قبول فرضیه تكامل خودبخودى انواع كاملا منتفى است. و این عدە دراین باور پروفسورادوین كانكلین شریك هستند كه احتمال شروع حیات به صورت تصادفى قابل مقایسه با احتمال چاپ شدن یك لغت نامه كامل در اثرا نفجار در یك چاپ خانه است. اما همین عده، هنگامی كه به باورهاى مذهبى مرسوم مراجعه میكنند، اكثر سوًالات خود را بى جواب می یابند. مضاف براینكه در تعدد چنین بینش هایى كه هر یك مدعى بلامنازع درانحصار داشتن حقیقت است، دچار سردرگمى بیشترى میشوند. تمام مذاهب رایج امروزەً دنیا (به عوض آنكه ارائه گر حقایقى باشند كه خمیرمایه ی پیغام شان است) تبدیل به مجموعه هایى از رسم ورسوم و فرقه هاى سنتى شدەاند و با گذشت زمان پیغام اولیهً ی خود را از دست دادەاند. چنین فساد در ادیان بواسطهً ی خودخواهى و نوآورى انسان هاى سودجو و قدرت طلب اتفاق افتاد وبه این واسطه، كسانى كه قصد بازگشت و باز نگرى به مبانى و اصول دین خود را دارند، در تضاد باشیوهً حاكم بر اجتماع قرار میگیرند.

بسیارى از ما باور داریم كه با دیدن معجزەاى ازقبیل آن چه كه بوسیله ی موسى و عیسى ارائه شد، جواب سوأل هائى كه در مورد وجود خدا در ذهن داریم را خواهیم گرفت، در عین حال ممكن است چنین احساس كنیم كه چون خداوند در زمان حاضر معجزات را آشكار نمیكند، پس ما مورد بی عدالتى واقع شدەایم! اما، از شوخى گذشته ، در دنیاى امروزى، با وجود اكتشافات علمى و پیشرفتهاى پزشكى، چه كسى به واسطه ی معجزات قدیمى مانند شفاى مریضان و زندە كردن مردگان خدا را باور كردە و ایمان می آورد؟ منطقى تر به نظر می رسد كه خداوند، معجزەاى كه هماهنگى بیشترى با سطح فكر و شیوە ی زندگى مردم كنونى داشته باشد، بفرستد.

فقدان معجزە ی مدرن، با این باور كه خدا، خردمندترین است، مغایرت دارد؛ به علاوە این شبهه را به وجود مى آورد كه او قادر به هم پائى با سطح بالاى فكرى ما نیست! آیا خداوند فقط قادر به تولید معجزات براى موجودات سادە ذهن می باشد؟ آیا او، فقط معجزاتش را به عدەء معدودى از نسل هاى پیشین ارائه كرد باوجود آن كه نسل ما از نسل هاى گذشته به مراتب پر جمعیت تر است، و نسل هاى آیندە، كثیرتر هم خواهند بود؟

ما در عصر علم و كامپیوتر زندگى می كنیم و خود را موجودات با هوشى مى انگاریم كه تا اثبات امرى را نبینیم، آنرا نمی پذیریم، درعین حال، شگفت انگیز است كه بسیارى از مقولات را كه با عقل هم جور در نمى آیند، صرفاً بر پایه ایمان، بى چون و چرا می پذیریم۰ ما به خود می بالیم كه بیش تر از پیشینیان خود در زمینه ی علم و صنعت آگاهى داریم و دستاوردهاى خود را در این زمینه ها، بدون هیچ شك و تأملى، بهتر از آن چه كه پیشینیان به جا گذاشته اند میدانیم؛ اما، در قبول كوركورانه باورهاى مذهبى آنها، هیچ ابائى به خود راە نمی دهیم ـ حتى اگر این بدان معنى باشد كه مراسم و سنت هائى را ارج بگذاریم كه ایمان چندانى بدان ها نداریم۰

هدف اصلى این كتاب، معرفى یك سیستم ریاضى است كه توسط خداوند در یكى از كتابهاى آسمانى كارگزارى شدەاست، این سیستم ریاضى چنان در تار و پود این كتاب آسمانى تنیدە شدە است كه احتمال تصادفى بودن آن، یا ساخته ی دست بشر بودنش محال است، و به آسمانى بودن آن گواهى می دهد؛ این سیستم ریاضى، اخیراً بدنبال تجزیه و تحلیل متن زبان اصلى این كتاب به توسط كامپیوتر آشكار شد؛ این خبر بسیار خوبى است براى كسانى كه می خواهند از اعتقاد كوركورانه پرهیز كردە و ایمان خود را به خدا استحكام بخشند؛ تصویر روشنى كه از این اثبات قابل لمس و این كتاب آسمانى به دست مى آید، مٶید آنست كه تنها یك خداى واحد ، لایزال، آگاە و مهربان وجود دارد؛ یك خدا كه در كنترل كامل كوچك ترین جزئیات امور آسمانهاست و می تواند خود را براى همه آشكار سازد!!!
منبع:
http://mathcity37.blogfa.com
[ یکشنبه 14 اسفند 1390 ] [ 22:28 ] [ مدیر ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

سلام دانشمندای آینده
ما نمی خوایم بازم مثل مدرسه ریاضیو سختیاشو یادتون بیاریم
این وبلاگ زدیم تا چیزای قشنگ وجالب ریاضی یادتون بدیم
نظر سنجی
ریاضی وبش چطوره؟


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب